29.05.2024

Український диригент Кирило Карабиць отримав орден від британського короля

Український диригент Кирило Карабиць отримав орден від британського короля

Українського диригента Кирила Карабиця, який з 2009 року є головним диригентом Борнмутського симфонічного оркестру, 21 березня було нагороджено Орденом Британської Імперії від ботанського короля (Honorary OBE).

Наш співвітчизник отримав цю почемну нагороду “за заслуги в музичній галузі та популяризацію симфонічних творів з України та Східної Європи”, овідомляється на сайті Opera Wire.

Я глибоко вдячний за цю почесну нагороду за подорож, яку я мав честь розділити з музикантами й слухачами Борнмутського симфонічного оркестру протягом останніх 15 років – я глибоко пишаюся тим, чого ми досягли разом, – прокоментував диригент визначну подію в його житті.

47-річний Корило Карабиць – син відомого українського композитора та діяча культури Івана Карабиця. Він закінчив Київську середню спеціалізовану музичну школу імені М. В. Лисенка, потім продовжив навчання у Київськй консерваторії та Віденській академії музики.

Співпрацював з Будапештським фестивальним оркестром та з філармонічним оркестром Французького радіо. У віці 33 років став головним диригентом Борнмутського симфонічного оркестру – одного з основних симфонічних оркестрів Великої Британії.

За 15 років, що Карабиць очолює Борнмутський симфонічний оркестр, він виконав понад 60 творів зі Східної Європи та Центральної Азії. Також треба зазначити, після початку  повномасштабної війни в України Кирило Карабиць, зазнав критики через виконання творів російських композиторів Рахманінова, Прокоф’єва  та Чайковського.

Джерело: Борнмутський симфонічний оркестр

Фото з офіційного сайту Кирила Карабиця