29.05.2024

У Хусті відбувся відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»

У Хусті відбувся відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»

В закарпатському місті Хуст відбувся традиційний відкритий фестиваль-конкурс стрілецької пісні “Красне поле”, який був започаткований у березні 2009 року у межах святкування 70-річчя Карпатської України.

Як підкреслюють організатори заходу, він проводиться з метою популяризація пісенних творів національно-патріотичної тематики та творів, а також творів, які оспівують події, пов’язані з проголошенням Карпатської України. Про це повідомляє ktoday.com.ua. Вже декілька років фестиваль, з огляду на складні обставини в країні, проходить у змішаному форматі. Спочатку члени журі прослуховують виступи учасників онлайн.  А далі лауреати й дипломанти беруть участь у гала-концерті в Закарпатському обласному театрі драми та комедії.

Конкурс проводиться у таких номінаціях:

  • хорові колективи (академічні, народні, мішані, чоловічі, жіночі до 35 осіб);
  • вокальні ансамблі (чоловічі, жіночі, мішані);
  • дуети, тріо, квартети (чоловічі, жіночі, мішані);
  • солісти-вокалісти.

У 2024 році участь у фестивалі-конкурсі взяли 117 колективів та солістів із 14 областей України: 18 хорових колективів, 61 вокальних ансамблів, 2 квартети, 7 тріо, 10 дуетів, 19 солістів-вокалістів. В їх виконанні пролунало понад 300 патріотичних пісень, серед яких значну частину займали саме стрілецькі пісні. А володарем Гран-прі став народний аматорський фольклорний ансамбль «Княгининські хорошухи» КЗ «Центр культури «Княгининок» Луцького району с. Княгининок Волинської області.

Джерело: “Вісник Хустщини”