26.05.2024

На Манчестерському кінофестивалі у Британії покажуть три українські фільми

На Манчестерському кінофестивалі у Британії покажуть три українські фільми

У Британії з 15 по 24 березня проходитиме міжнародний кінофестиваль Manchester Film Festival, на якому покажуть три українські стрічки: “Назавжди-назавжди” Анни Бурячкової, “Довбуш” Олеся Саніна та “Ти мене любиш?” Тоні Ноябрьової,  які братимуть участь у конкурсній програмі.

“Назавжди-назавжди”. У пошуках захисту та місця, якому вона справді належить, Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої — у спальному районі, та потрапляє до компанії відчайдушної молоді. Разом вони шукають пригод та неприємностей на околицях постсоціалістичного Києва. Незабаром Тоня закохується в Журіка, а дружба з Лєрою змушує її відчути потяг до її брата Сані. Все це призводить до заплутаного любовного трикутника.

 

 “Довбуш”.  Карпати. Початок 18 століття. Жорстоке правління шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

“Ти мене любиш?”. Радянський Союз ось-ось розвалиться, а в Києві живе 17-річна Кіра. Її тато – кінорежисер, тож Кіра живе в повній ідилії: вдома є все те, що недоступне «простим радянським людям», навчання в Київському театральному училищі проходять весело, навколо друзі. В якийсь момент ідилія руйнується: Радянський Союз валиться і тепер не до кіно, а в тата до того ж є коханка, до якої він іде. Дівчинка вривається в шалене кохання з фельдшером Мішою і перебирається в комуналку, попутно із цим розуміючи, що її попереднє життя було дійсно красивою утопією, яка мало пов’язана з реальною дійсністю.

 

Джерело: Держкіно