22.05.2024

Росіяни зняли чергове фейкове відео, щоб підірвати мобілізацію в Україні

Росіяни зняли чергове фейкове відео, щоб підірвати мобілізацію в Україні

У росії поширюють відеоролик про українську мобілізацію, знятий за участю професійних акторів. У мережі це “творіння” появилося з однією метою – підірвати довіру українців до влади та мобілізаційних заходів.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) засумнівалися в вірогідність цього «випадкового» відео, звернувши увагу на його якість та кінематографічну витонченість. Безумовно, що для виробництва цього ролика було втрачено значні кошти, а це однозначно свідчить про те, що відео це частка масштабної інформаційної операції російської сторони. Про це пише ktoday.com.ua, з посиланням на ТСН.

Характеристики цього нещодавнього відео вказують на те, що відео підтримує ширші зусилля Кремля, спрямовані на підрив довіри українців до уряду, підрив мобілізаційних зусиль українців і на сіяння внутрішнього невдоволення, – стверджують аналітики ISW.

Про фейковість цього відео пишуть і російські опозиційні видання “Медіазона” та “Агентство”. В їх матеріалах зазначається, що люди, які присутні у цьому відеоролику – це професійні російські актори, хоча і не дуже відомі у суспільстві. Журналісти знайшли докази того, що раніше вони вже брали участь у різних телешоу у рф.

Фото: pixabay.com