26.05.2024

11 квітня в прокат виходить український фільм “Я і Фелікс”

11 квітня в прокат виходить український фільм “Я і Фелікс”

Фільм “Я і Фелікс” режисерки Ірини Цілик,  знятий за мотивами роману українського письменника і військового Артема Чеха “Хто ти такий?”, вийде в прокат 11 квітня.

Історія фільму розвивається на тлі буремних 90-х років в пострадянській Україні. У невеличкому провінційному разом зі своєю мамою Ольгою (Анастасія Карпенко) живе хлопчик Тимофій. Свого батька він майже не знає, бо той лише періодично з’являється в його житті. Доля зводить його з дорослим чоловіком, який стає для нього старшим товаришем. Харизматичного дідуся Фелікса приводить у сім’ю бабуся Тимофія. Колишній контррозвідник любить випити чарку-другу, ділиться спогадами, як воював в Афганістані, допомагає хлопцеві орієнтуватися в складних життєвих ситуаціях, та завжди готовий захистити його.

Драма “Я і Фелікс” є дебютною повнометражною художньою стрічкою режисерки Ірини Цілик, яка до цього здебільшого працювала у жанрі документального кіно. Її стрічка “Земля блакитна, як апельсин” була відзначена нагородами на багатьох престижних кінофестивалях, у тому числі Національною премією України імені Тараса Шевченка та премією американського кінофестивалю «Санденс».

Я знімала цей фільм найперше для українських глядачів і глядачок, тобто це глядацьке кіно. Перші покази в Україні підтвердили мої відчуття, що фільм попадає в доволі різні цільові аудиторії, — написала режисера на своїй сторінці у Фейсбук.

В основу сюжету фільму ліг біографічний твір чоловіка режисерки  письменника Артема Чеха – “Хто ти такий?”, який у 2021 році був названий “Книгою року BBC”.

Тимофія у дитинстві зіграв їх син Андрій Чередник. Тимофія у підлітковому віці та в дорослому житті зіграли відповідно актори Владислав Балюк та Володимир Гладкий.

Роль харизматичного дідуся Фелікса зіграв Юрій Іздрик – відомий поет, письменник та культуролог з міста Калуша Івано-Франківської області.