29.05.2024

14 березня у прокат виходить український фільм “Я, “Побєда” і Берлін”

14 березня у прокат виходить український фільм “Я, “Побєда” і Берлін”

Картина “Я, “Побєда” і Берлін” режисерки Ольги Ряшиної знята за мотивами однойменної повісті легендарного українського музиканта та співака Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна). Стрічка занурює глядача в атмосферу буремних 90-х рокыв минулого столыття — епоху молодості Кузьми: музику, картатий кричущий стиль та романтичні сподівання молоді. Особливою родзинкою картини є культова музика Скрябіна. Спеціально для цього фільму  популярний український музичний гурт із Тернополя TVORCHI, записав 16 кавер-версій хітів Кузьми

За сюжетом звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій машині «Побєда». Він планує у столиці Німеччини обміняти раритетну радянську автівку на омріяний шестисотий «Мерседес» у відомого колекціонера. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопців з гурту запевняє, що обов’язково встигне на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло, що усе пішло не за планом.

Прототипом Кузьми на екрані став актор Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка Іван Бліндар. Його кохану дівчину Барбару зіграла актриса і співачка Марія Стопник, а друга Барда – колоритний актор Володимир Гева.

Вихід фільму в прокат спочатку заплановано на 24 березня 2024 року, але його прем’єру довелося відкласти у зв’язку з вторгненням росії в Україну.