27.05.2024

7 березня в український прокат вийшла мелодрама “Цензорка”

7 березня в український прокат вийшла мелодрама “Цензорка”

Стрічку словацького режисера Петера Керекеша створили у копродукції України, Словаччини та Чехії. Картина вже отримала визнання за кордоном та нагороди “Срібний Хʼюґо” за Найкращу режисуру на фестивалі в Чикаго та Гран-прі кінофестивалю Les Arcs у Франції, а також стала призеркою Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Стрічка “Цензорка” розповідає про молоду жінку Лесю, яка відбуває покарання за вбивство свого зрадливого чоловіка. Народивши сина у тюрмі, Леся не хоче, щоб її дитина опинилася в сирітському будинку, а така доля чекає на всіх дітей ув’язнених жінок. Проте наша героїня зустрічає Олену, самотню цензорку, яка бачить у ситуації нову можливість для себе.

Головну роль у фільмі виконала актриса Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра Марина Клімова, відома зокрема за участю у серіалі “Погані дороги”.

Сценарій фільму ґрунтується на реальних історіях ув’язнених жінок, які перебувають в Одеській виправній колонії №74. В цій в’язниці відбувають покарання вагітні та жінки з новонародженими дітьми. Особливістю кінострічки є те, що у ній зіграли діючі працівниці колонії, а також жінки, у яких є реальний досвід ув’язнення. Так роль цензорки на екрані втілила справжня співробітниця пенітенціарної служби Ірина Кір’язева.