26.05.2024

Пол Маккартні нарешті повернув собі улюблену гітару викрадену 52 роки тому

Пол Маккартні нарешті повернув собі улюблену гітару викрадену 52 роки тому

Екс-бітл Пол Маккартні нарешті повернув собі свою улюблену гітару через півстоліття після її крадіжки. Легендарний музикант  виплатив велику компенсацію 52-річній Кеті Гест, яка знайшла у себе зазначений інструмент, вартість якого оцінюється в 10 мільйонів фунтів стерлінгів.

Сторони дійшли згоди щодо суми винагороди після кількох тижнів переговорів між Кеті та музичною компанією Пола Маккартні – MPL. Про це повідомляє ktoday.com.ua. Сума винагороди не оголошується, проте зазначається, що вона становить  п’ятизначну суму у фунтах стерлінгів.

Пол неймовірно вдячний усім причетним до пошуку, – йдеться в повідомленні на офіційному сайті музиканта.

Нагадаємо, що електрична бас-гітара Höfner 500/1, улюблена гітара Пола, яку він купив за 30 фунтів стерлінгів у Гамбурзі в 1961 році, є важливою частиною історії Beatles. Маккартні грав на цій гітарі на сотнях концертів, а також на записі перших двох альбомів популярного британського гурту. У 1972 році в Лондоні гітару викрали з фургона гурту.

Минулого року кілька журналістів і експерт з гітари почали кампанію з пошуку легендарного інструмента. Вони звернулися до громадськості, з проханням поділитися інформацією про місце перебування знаменитої бас-гітари. Наприкінці вересня 2023 року сім’я з містечка Гастінгс, що на південному сході Англії, звернулася до студії Маккартні з питанням, чи може гітара, яку вони знайшли на своєму горищі, бути зниклим інструментом, який зараз розшукують по всій Великій Британії. Експерти підтвердили, що це та сама гітара.

З’ясувалося, що після крадіжки гітари, злодій продав її власнику пабу «за невеликі гроші плюс кілька безкоштовних пінт пива». Пізніше брат власника пабу подарував гітару покійному чоловікові Кеті.