22.05.2024

Картина “Дівчина з букетом” з обкладинки альбому Еріка Клептона “Layla” продана за 2 мільйони фунтів

Картина “Дівчина з букетом” з обкладинки альбому Еріка Клептона “Layla” продана за 2 мільйони фунтів Pattie Boyd poses next to the original artwork by E. Frandsen De Schomberg, used for the cover of Derek and the Dominoes album 'Layla and Other Assorted Love Songs' as part of The Pattie Boyd Collection at Christie's, in London, Thursday, March 14, 2024. The artwork is estimated to sell £40,000-60,000. (AP Photo/Alberto Pezzali)

Англійська фотомодель і фотограф Патті Бойд, колишня дружина одразу двох зірок британської рок-музики – Джорджа Гаррісона і Еріка Клептона, продала на аукціоні низку предметів зі своєї особистої колекції, які мають прямий стосунок до її знаменитих чоловіків.

Загальна вартість лотів за результатами торгів склала 2,8 мільйона фунтів, основну частину цієї суми склала виручка від продажу картини “Дівчина з букетом”, яку Клептон використовував для обкладинки свого альбому “Layla and Other Assorted Love Songs”, випущеного в грудні 1970 року. Вважається, що заголовну пісню альбому “Layla”, Клептон написав якраз на честь Патті Бойд, яка на той момент була дружиною його друга Джорджа Гаррісона. Про це повідомляє ktoday.com.ua. Цікаво, що спочатку фанати музиканта зустріли нову пісню свого кумира доволі прохолодно, але згодом вона набула статусу культової і вважається однією з найвидатніших рок-пісень усіх часів. У 2004 році в списку 500 найвеличніших пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone ця пісня посіла 27-ту позицію. А картину, яку Клептон помістив на обкладинку легендарного альбому, придбав на аукціоні невідомий покупець за майже два мільйони фунтів. Хоча спочатку організатори аукціону планували отримати за неї 40-60 тисяч.

А любовний лист, який Клептон написав Патті на сторінці, вирваній із повісті Джона Стейнбека “Про мишей і людей”, “пішов з молотка” за 120 тисяч фунтів – удесятеро більше, ніж очікувалося. Серед інших дорогих лотів – рукописний авторський примірник тексту пісні Гаррісона “Mystical One” і фотографія The Beatles під час їхньої подорожі до Індії 1968 року.

Я вражена ентузіазмом, виявленим зарубіжними колекціонерами до цих скарбів, які завжди були дороги моєму серцю, – прокоментувала Патті Бойд результати торгів.

Джерело: The Guardian.

Фото: AP Photo/Alberto Pezzali