22.05.2024

Зеленська підкреслює роль української культури, як голосу України у світі

Зеленська підкреслює роль української культури, як голосу України у світі

Перша леді України, Олена Зеленська, глибоко переконана, що українська культура повинна стати ще одним потужним голосом країни у світі, виступаючи як свідченням подій, що відбуваються в ці історичні часи на теренах України.

Вона висловила це під час свого виступу на форумі “Креативна Україна”.

Зеленська підкреслила, що Україна повинна бути сприйнятою як країна, яка не лише захищається від агресії, а й пропагує цивілізованість та потужну культуру. Вона наголосила, що важливо, щоб світ чув голос країни, яка захищає не лише свою, а й світову культуру.

За словами першої леді, усі культурні досягнення України сприяють усієму голосу країни, зроблюючи його потужнішим та впливовішим у світі. Вона підкреслила, що українська культура вже готова дарувати світові свої твори та ідеї, і віддається зусиллями, щоб бути почутими та баченими.

Зеленська також зазначила, що за останні роки Український інститут книги підтримав видання понад 130 українських книжок, які тепер будуть доступні в усьому світі. Крім того, вона нагадала, що українська мова стала предметом дослідження вже у 82 світових музеях та історичних пам’ятках у 42 країнах світу.

Перша леді висловила сподівання, що спільно з Міністерством культури та іншими відомствами команда буде активно просувати культурні проекти, роблячи їх голосом України та внеском у її виживання та відновлення. Вона підкреслила, що культура – це також спосіб налагодження порозуміння, яке, в свою чергу, є важливим чинником підтримки тих, хто зараз перебуває на передовій.

Олена Зеленська закликала усіх не боятися свого голосу, робити його чутним і свідчити про Україну та українську націю. Вона вважає, що кожен культурний проект в нинішніх умовах – це захист України і внесок у її відновлення та майбутнє. За її словами, українська культура є не лише спадщиною країни, а й міжнародним джерелом інтелектуальної, духовної та естетичної насолоди.