29.05.2024

У Харкові презентували новий літературний проєкт про незламні міста України

У Харкові презентували новий літературний проєкт про незламні міста України

В Україні стартував проєкт “Книга-Мандрівка. Міста” про Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя, Київ та інші незламні міста України. Проєкт виходить одразу у двох форматах: мультфільми та книги. Презентація проєкту відбулася у Харкові, бо його перша книжка присвячена саме цьому місту. У ній ми зібрані найкращі та найцікавіші факти про незламний Харків та його історію.

Книжки та мультфільми з цього проєкту розкажуть про автентичність та винятковість українських міст, а унікальні факти, які в них приведені, зацікавлять як дітей, так і дорослих.

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, ми були вражені тим, скільки людей нам написали, що дивляться “Книгу-мандрівку”. Ми зрозуміли, що хочемо якомога більше розповісти про наші незламні міста. Так і народився проєкт… Перші шість книжок – про прифронтові міста. Відкриває серію Харків, потім буде про Чернігів, Миколаїв, Суми, Запоріжжя та Київ, – розповідає авторка проєкту, засновниця креативної агенції Green Penguin Ірина Тараненко.

Автором книги про Харків став відомий письменник, музикант, волонтер та громадський діяч Сергій Жадан.

Книжка писалася в перервах між виступами, саундчеками та автограф-сесіями. Сподіваюся, це не позначилося на якості тексту, бо все робилося з великою любов’ю до міста. Хотілося як підкреслити позитивні стереотипи про Харків, так і затінити негативні, які давно не на часі і від яких слід давно відмовлятися”, – підкреслює Сергій Жадан.

Проєкт “Книжка-мандрівка” реалізується одночасно у двох форматах — мультфільмів, які публікують у Ютубі, та книжок, які структуровано у форматі абетки. Розповідь про Харків, яку озвучив Олег Михайлюта (Фагот), вже можна переглянути у мережі. Глядачі дізнаються зокрема, звідки походить назва міста, завдяки кому Харків став «містом студентів», чому його називають “мегаполісом контрастів”, та яку відому кожному українцю пісню придумали вболівальники харківського «Металіста»?

Проєкт “Книга-мандрівка. Міста” створено за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI).

USAID гордо підтримує проєкт “Книга-мандрівка. Міста”, адже це новий спосіб розповісти про надзвичайні міста України: надзвичайні не лише через їх стійкість, а й завдяки їхній унікальній культурі та історії, – сказав Джим Хоуп, директор місії USAID в Україні.

Прем’єра наступних п’яти анімаційних фільмів проєкту, присвячених Миколаєву, Запоріжжю, Сумам, Чернігову та Києву, відбуватиметься упродовж березня та квітня. У кожному з цих місті пройдуть презентації друкованих видань.

Джерело: Укрінформ