27.05.2024

На фестивалі в Аннесі покажуть український мультфільм “Я померла в Ірпені”

На фестивалі в Аннесі покажуть український мультфільм “Я померла в Ірпені”

Анімаційна стрічка режисерки Анастасії Фалілеєвої “Я померла в Ірпені” ввійшла до конкурсної програми Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Аннесі, – повідомляє Національна спілка кінематографістів України

11-хвилинний фільм, який розповідає про відносини в сімʼї, на тлі блокади Ірпеня, було відібрано для участі в програмиPerspective Short Films.

У своїх соцмережах раніше режисерка розповідала, що це фільм про те, як вона на початку повномасштабного вторгнення провела 10 днів в Ірпені та як їй вдалося врятуватись.

24 лютого 2022 року ми з моїм хлопцем втекли з Києва до Ірпеня. Ми провели 10 днів у заблокованому місті й встигли втекти з останньою евакуаційною колоною. Минув час, але відчуття, що я загинула в Ірпені, не полишає мене й досі, – цитуються на офіційному сайті фестивалю слова режисерки.

Фільм виконано в рідкісній та складній техніці — мальована анімація вугіллям на папері. Також у ньому є архівні матеріали з дитинства режисерки. Прем’єра фільму в Україні орієнтовно відбудеться восени 2024 року.

Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів в Аннесі (Франція) було започатковано у 1960 році. Спочатку фестиваль проводили раз на два роки, а з 1998 року став щорічним. На фестивалі представлені мультфільми, виготовлені за різними технологіями (анімація малюнків, вирізаного паперу, пластиліну тощо), які змагаються за нагороди в наступних категоріях:

  • повнометражні фільми
  • короткометражні фільми
  • фільми виготовлені для телебачення та реклами
  • студентські фільми
  • фільми виготовлені для Інтернет (з 2002).

Цього року фестиваль буде проходити з 9 до 15 червня.

Фото: Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів в Аннесі