26.05.2024

Сумнівний рекорд: 4240 книг заборонили у 2023 році у США

Сумнівний рекорд: 4240 книг заборонили у 2023 році у США

У 2023 році у США заборонили 4240 книг — це більше, ніж за попередні два роки разом узяті: 2571 у 2022 році та 1651 у 2021  році. Більшість з заборонених книжлк стосувалися питань ЛГБТК+ спільнот або расової приналежності, повідомляє Американська бібліотечна асоціація (ALA).

Серед заборонених книг: “Володар мух” Вільяма Ґолдінґа, “Переваги скромників” Стівена Чбоскі, “Усі хлопці не блакитні” Джорджа М. Джонсона, “Вбити пересмішника” Гарпер Лі.

Президентка ALA Емілі Драбінскі назвала заборони книг “атакою на нашу свободу читати”.

Книги, які знову стали мішенню, зосереджені на ЛГБТК+ та кольорових людях. Наші громади і наша країна сильніші завдяки різноманітності. Бібліотеки сприяють розвитку емпатії, але деякі люди хочуть приховати або знищити [книги], — підкреслила вона.

За словами очільниці американського PEN Сюзанни Носсел, територією США наразі котиться “безпрецедентна” хвиля заборон на безперешкодне поширення книг

Раніше ми стикалися з кількома випадками на рік. Тепер нові заборони вводять щотижня, і вони постійно множаться, — стверджує вона.

Нагадаємо, що у 2023 році американський PEN, видавництво Penguin Random House, а також група авторів і батьків подали позов проти шкільного округу Флориди за введення заборони на книги. У своєму позові вони стверджували, що вилучення та обмеження доступу до книг, які обговорюють расу, расизм та ідентичність ЛГБТК+, порушує першу поправку.

Фото: pixabay.com

Джерело: The Guardian.