26.05.2024

У роковини загибелі актора Паші Лі на екрани вийде останній фільм за його участі

У роковини загибелі актора Паші Лі на екрани вийде останній фільм за його участі

7 березня в український прокат виходить романтична комедія на кулінарну тему «Смак свободи». Фільм розповідає історію молодої дівчини, на ім’я Варя, яка працює в придорожньому кафе, але згодом переїжджає з до Львова, щоби влаштуватися на роботу своєї мрії – до престижного ресторану міста. Тут їй до рук потрапляє книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко і повністю змінює життя дівчини.

Ольга Франко – невістка відомого українського письменника Івана Франка. Саме вона однією з перших українок написала кулінарну книгу, але її кулінарні твори не видавались у СРСР, оскільки їх було віднесено до «буржуазної» літератури.

У фільмі, який знімався ще до повномасштабного російського вторгнення в Україну задіяні актори Ірина Кудашова, Ірма Вітовська, Костянтин Темляк, Томаш Собчак, Тетяна Малкова, Римма Зюбіна, Віктор Стороженко, Вадим Куценок, Діана Кузьмінова, Світлана Золотько. Зіркові камео: Джамала, Алекс Якутов, Вікторія Маремуха, Алла Костромічова, АСАФАТОV.

Також одну з головних ролей у картині зіграв український актор Паша Лі, який загинув 6 березня 2022 року. Паша Лі з початком широкомасштабної війни долучився до волонтерської групи в Ірпені. Після окупації міста росіянами волонтери хотіли евакуюватися, але Паша Лі, Ірина Мигитко і Тарас Мельник вирішили з’їздити спочатку до себе додому. Дорогою їхнє авто зі стрілецької зброї обстріляли окупанти. Паша Лі загинув, а Ірина Мигитко і Тарас Мельник отримали поранення. Після погроз, росіяни їх відпустили. А тіло Паші Лі волонтери змогли вивезти лише за кілька днів.