26.05.2024

Фільм Алана Бадоєва “Довга Доба” переміг на фестивалі “Cinema for Victory”

Фільм Алана Бадоєва “Довга Доба” переміг на фестивалі “Cinema for Victory”

Кінофестиваль документальних фільмів “Cinema for Victory” проходив з 23 лютого по 29 лютого і був присвячений до десятої річниці вторгнення росії на територію України та до другої річниці повномасштабної війни.

До конкурсної програми кінофестивалю увійшли 20 стрічок, знятих під час російсько-української війни. Церемонію нагородження лауреатів фестивалю відкрив яскравою промовою член жюрі, відомий голлівудський актор і режисер, володар двох премій “Оскар”», засновник благодійної організації CORE Шон Пенн.

Я бачив всі стрічки кінофестивалю.  Кожна з них надзвичайна. Кожна з них укріпила мою любов і моє змилування українським народом. Я не можу навіть уявити собі ту силу, ту міць, ту хоробрість, яка характеризує ваш народ. Я дякую вам за запрошення до участі в цьому кінофестивалі. Документальні стрічки так подібні на те, як ви що щоденно стоїте за свободу своєї держави та один за одного. Кожна стрічка є індивідуальною, і вона нагадує людське серце. Ми бачимо хоробре кіно і я сподіваюся, що кожна з цих стрічок стане своєрідною капсулою часу і джерелом натхнення для прийдешніх поколінь.  все вже являє собою велику історичну людську перемогу.

Серед фільмів-учасників конкурсної програми журі виділило 7 номінантів, які отримали спеціальні відзнаки фестивалю, а фільмом-переможцем стала стрічка “Довга  доба” режисера Алана Бадоєва. На своїй сторінці в соцмережі режисер вже розмістив фотографію з нагородою, підписавши її та висловивши подяку всім, хто долучився до створення цього проєкту: “Дякую кожному герою нашої стрічки, це перш за все ваша нагорода“.

Документальний фільм “Довга Доба” створено на основі відеозаписів простих людей, які знімали і фіксували злочини російських окупантів за допомогою своїх телефонів. Знімальна група у процесі роботи над стрічкою передивилася і опрацювала понад 200 годин відеоматеріалу. Прем’єра фільму відбулася у на каналі “1+1 Україна” у другу річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну. Наразі стрічка доступна для перегляду на YouTube з англійськими субтитрами.

Грошовий приз у розмірі сто тисяч гривень команда “Довгої Доби” вирішила передати до благодійного збору фільму, який було розпочато з кінопрокатом стрічки, на лікування тяжкопоранених військових.

Також номінантами фестивалю, які були відзначені спеціальними призами, стали наступні фільми:
“Володарі неба. На межі” Максима Хотіленка;
“Проникаюче світло” Володимира Клюєва;
“Йди за мною” Любомира Левицького;
“Область героїв” Олексія Комаровського;
“Форма вогню” Васа Київського;
“Авіапрорив на Азовсталь. Небо” Артема Шевченка;
“Незавершений політ» Миколи Короткого.

Також відзнаку глядацьких симпатій отримала картина “Терикони” Тараса Томенка.