29.05.2024

У Дніпрі відкрилася виставка “Ріка кричала, вила, як поранений звір”

У Дніпрі відкрилася виставка “Ріка кричала, вила, як поранений звір”

У Дніпрі відкрилась виставка “Ріка кричала, вила, як поранений звір”, експонати якої розказують історію будівництва гідроелектростанцій на Дніпрі та вплив людей на русло цієї ріки у минулому. Окремий розділ експозиції присвячений сумним подіям нашого суворого сьогодення – підриву російськими окупантами Каховської ГЕС.

“Ріка кричала, вила, як поранений звір” –  це масштабний мультимедійний проєкт, який вперше був презентований на 5-му Київському бієнале у “Довженко-Центрі”. Через аудіальні та візуальні образи виставка дає можливість відвідувачам повернутися до минулого, щоб пригадати процес побудови каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі та відчути потужний зв’язок між історією, природою та культурою, який формує унікальну ідентичність придніпровського регіону та України в цілому.

В експозиції представлено роботи видатних українських кінорежисерів минулого століття: Олександра Довженка, Акселя Лундіна, Михаїла Кауфмана Дзиґи Вертова, Леоніда Осики, Івана Кавалерідзе, Юлії Солнцевої, Євгена Макарова, Арнольда Кордюма і твори сучасних митців: Миколи Базаркіна, Яреми Малащука, Олексія Податя, та Романа Хімея.

Назву виставки дала цитата з роману “Без ґрунту” українського письменника, історика та археолога Віктора Петрова (псевдонім В. Домонтович), який народився у Дніпрі: “Ми стояли на березі і слухали рев збентеженої ріки. Ріка кричала, вила, як поранений звір. З рани кошлатого звіра текла блакитна кров”.

Виставка буде працвати до 30 червня у приміщенні Dnipro Center for Contemporary Culture за адресою: Крутогірний узвіз, 21а.

Джерело: Суспільне Дніпро

Фото: facebook.com/dovzhenko.centre