22.05.2024

Сьогодні відзначається Міжнародний день дитячої книги

Сьогодні відзначається Міжнародний день дитячої книги

Щороку 2 квітня, у день народження відомого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, у всьому світі відзначається День дитячої книги (International Children’s Book Day).

Це свято було започатковано ще у 1967 році Міжнародною радою з книг для юнацтва (International Board on Books for Young People, IBBY) з метою прищеплення любові до читання наймолодшим членам нашої світової спільноти та підкреслення важливості дитячої літератури. Про це повідомляє ktoday.com.ua

А автором ідеї визначити окремий день для популяризації книжок серед юних читачів стала німецька письменниця і громадська діячка Елла Лепман, авторка багатьох творів для дітей. Саме за її ініціативи ще у 50-х роках минулого століття була заснована Міжнародна премія імені Ганса Крістіана Андерсена, яку називають «маленька нобелівською премію з дитячої літератури». З 1956 року ця премія щорічно вручається найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали присуджувати і кращому ілюстраторові дитячих  книжок.

Серед лауреатів цієї премії є і українці. Так у  1973 році за свою поему-казку «Барвінок і Весна» Почесний диплом Міжнародної премії імені Андерсена отримав український письменник Богдан Чалий. А 1979 року до “Почесного списку Андерсена” долучився й український письменник Всеволода Нестайка, відзначений за свою відому книжку “Тореадори з Васюківки”.

Фото: pixabay.com