27.05.2024

В США вп’яте проходить Фестиваль сучасної української музики

В США вп’яте проходить Фестиваль сучасної української музики

У Нью-Йорку проходить щорічний Фестиваль сучасної української музики (Ukrainian Contemporary Music Festival), цільовою аудиторією якого є професійна музична спільнота Нью-Йорку та США, а також люди, що цікавляться українською культурою та академічною музикою.  Фестиваль, який цього року відзначає свій 5-річний ювілей, проводиться у США з метою привернути увагу до унікального внеску України в академічну музику  та ознайомлення аудиторії з творами молодшої генерації українських композиторів

Цього року, з огляду на суворі реалії нашого сьогодення,  значна частина представлених творів пов’язана з війною. Крім того, він відбувається у десяту річницю від початку російської війни проти України.

Ми присвячуємо його тим, хто дав нам можливість продовжувати цю роботу й гарантував, що голос України не замовк і ніколи не замовкне, – зазначає засновниця фестивалю розповіла засновниця Лія Бетстоун.

На цьогорічному фестивалі представлені твори композиторів, які живуть за межами України. За кордоном вони опинилися з різних причин – через вимушений переїзд з тимчасово окупованих росією територій, еміграцію, навчання або пошуки роботи в попередні роки. Про це повідомляє ktoday.com.ua з посиланням на Укрінформ.

На сценах концертних залів Мангеттену лунали твори киянина Максима Коломійця, одеситки Кармелли Цепколенко з Одеси, уродженки Донбасу Ольги Зайцевої-Герц,  львів’янина Золтана Алмаші, українсько-американських композиторів Леоніда Грабовського та лауреата Шевченківської премії Вірка Балея.