26.05.2024

Відома художниця з Кам’янського взяла участь художній виставці, присвяченій Ірландії

Відома художниця з Кам’янського взяла участь художній виставці, присвяченій Ірландії

23 березня в Будинку художника в Києві відкрилася масштабна художня виставка “Барви Ірландії”, організатором якої стало ГО “Барви життя. Київ” за підтримки Посольства Ірландії в Україні.

Такі виставки, присвячені різним країнам світу, вже стали традиційними. Цього разу організатори запросили українців до Ірландії, давши їм можливість зануритися у історію, культуру і красу однієї з найпрекрасніших країн світу. Про це повідомляє ktoday.com.ua

На виставці експонуються 115 картин, серед яких  є і робота відомої художниці з Кам’янського Алли Михальчук – “Вітер, що гойдає верес…Замок Ройш. Ірландія”. На цьому полотні зображена старовинна фортеця, яка була побудована ще в кінці XV століття і має багату історію.

Під час повстання за незалежність Ірландії, яке спахнуло у 1641 році, замок Ройш був одним із останніх замків, що тримав героїчно оборону проти англійських військ. Він був захоплений лише в 1652 році, коли англійці на човнах по річці Лаун доставили сюди артилерію і замок почали розстрілювати з гармат. І хоча цей легендарний замок вже давно не служить для захисту від нападників, проте все ще має міцні стіни і є одним з улюблених місць для іноземних туристів.

Як зазначає художниця, вона навмисне вивчала історію і культуру Ірландії, щоб намалювати картину для цієї виставки. І вирішила намалювати саме цей замок зовсім не випадково.

Я за фахом архітектор. Тому я дуже полюбляю все, що пов’язано з архітектурою. Коли я тільки видирала тему для своєї майбутньої картини, то мене дуже вразила історія цього замку і його архітектура. Він величний, монументальний і водночас – по своєму гарний. Мені стало цікаво намалювати саме його, бо в ньому, на мою думку, є щось справжнє ірландське, – зазначає Алла Михальчук.

На урочистому відкритті виставки «Барви Ірландії» була присутня також Перша Надзвичайний і Повноважний посол Ірландії в Україні пані Тереса Мартіна Ґілі, яка особисто вручила дипломи усім учасникам, зокрема і  Аллі Михальчук.