26.05.2024

Євген Філатов випустив другу частину музичного альбому “Як звучить світ. Україна”

Євген Філатов випустив другу частину музичного альбому “Як звучить світ. Україна”

Саундпродюсер і композитор Євген Філатов представив на розсуд українців другу частину музичного альбому “Як звучить світ. Україна”.

П’ять треків, які входять в другу частину альбому, занурюють слухача в атмосферу прифронтових міст Полтави, Дніпра, Миколаєва, Запоріжжя та Сум. Про це повідомляє ktoday.com.ua.

Музикант і композитор Євген Філатов (The Maneken, Onuka) подорожує містами України, збирає звуки, притаманні саме цим містам і створює з них оригінальні мелодії. А глядачі можуть не тільки почути цю музику, а й спостерігати за подорожами композитора та над тим як він працює над створенням музики у випусках  музичного тревел-шоу «Як звучить світ…Україна» YouTube-каналі УкрЮтюбПроєкт.

Пілотний випуск цього проєкту було знято в Харкові наприкінці 2021 року. Після початку повномасштабного російського вторгнення команда вирішила продовжити роботу над цим музичним тревел-шоу з урахуванням реалій воєнного часу.

Другий альбом став результатом подорожей Євгена Філатова до українських міст, які зараз найчастіше стають цілями для ворожих обстрілів. Композитор поринає в суворі реалії життя цих міст, прислухається до того, як звучать їх вулиці, вивчає історію відомих місць та пам’яток, а потім створює їх унікальних звуковий портрет.

Я живу у світі музики. Хтось чує шум, або якийсь гул, а я чую ритм, я чую музичні ландшафти, чую музичний інструмент. В кожному місті є свої унікальні звуки. Я зібрав ці звуки, зробив з них музику, — розказує Євген Філатов.

У Дніпрі увагу композитора привернули звуки світлофорів, метрополітену, ретро-трамвая, центру гончарства та мелодії вуличних музикантів.

Гостем випуску, присвяченого Запоріжжю, став відомий співак  Арсен Мірзоян, який поділився своїм власним баченням того, як звучить це місто. Він допоміг Євгену Філатову створити мелодію, до якої ввійшли і звуки козацьких тулумбасів і гул великих сучасних заводів.

У Полтаві Євген Філатов побував на батьківщині Івана Котляревського, записав виступ справжнього сільського ансамблю та відтворив звуки самогону. А ще поспілкувався з Андрієм Данилко.

У випуску, присвяченому Миколаєву, слухачі почують магічний звук магістральної труби та захопливі моменти театрального фестивалю на сцені в укритті.

А у мелодії для міста Суми Євген Філатов використав спів фольклорного ансамблю «Серпанок» та дитячого хору, а також звучання органу та оркестру Національної поліції.