26.05.2024

Володимир Зеленський привітав діячів театрального мистецтва з Міжнародним днем театру

Володимир Зеленський привітав діячів театрального мистецтва з Міжнародним днем театру

З нагоди Міжнародного дня театру Володимир Зеленський привітав діячів театрального мистецтва та всіх причетних з цим святом. Відповідне привітання Президента України оприлюднене на сайті глави держави.

Ваші таланти й завзяття підтримують дух опору, додають віри у нашу неминучу Перемогу. Тож зичу всім вам великого натхнення, професійного зростання і творчого довголіття у вільній незалежній Україні.

У своєму привітанні Володимир Зеленський, підкреслив що всупереч війні українські театри активно розвиваються, збагачують репертуар та збирають повні зали глядачів. Глава держави висловив театральним діячам подяку «за силу та стійкість, за відроджені театри і вистави в бомбосховищах, за волонтерські штаби, за благодійні вистави для ЗСУ». Згадав він і той факт, що чимало акторів, режисерів, та інших працівників сцени після повномасштабного вторгнення взяли до рук зброю і зараз боронять Україну.

Воюють вони, як і всі українці, не лише з російськими загарбниками та їхнім терором, а й із засиллям «велікой русской культури», представники якої цинічно руйнують, грабують і знищують українську культурну спадщину, – підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, що Міжнародний день театру, який щорічно відзначається 27 березня, було започаткували в 1961 році у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (MIT) при ЮНЕСКО.

Фото: ОП