22.05.2024

Археологи в Азербайджані знайшли підтвердження існування амазонок

Археологи в Азербайджані знайшли підтвердження існування амазонок

В азербайджанській Нахічевані під час розкопок могил у некрополі мідної доби, археологи виявили залишки жіночих тіл, похованих з прикрасами та зі зброєю: бронзовим кинджалом, гострими стрілами та булавою.

Вчені припускають що це поховання можуть належати легендарним амазонкам, які, ймовірно, жили у цій місцевості чотири тисячі років тому. Про це повідомляє ktoday.com.ua.

Ці окутані міфами були відомі своїм суспільством без чоловіків і майстерністю на полі бою, зокрема вправним володінням луком і стрілами. За стародавніми переказами, ці войовничі жінки утворили могутню державу на чолі зі своєю царицею. Статевий звʼязок з чоловіками з сусідніх племен вони мали лише для продовження роду. Новонароджених дівчаток залишали в себе і виховували для війни, а хлопчиків віддавали батькам або вбивали.

Історикиня Беттані Гʼюз підкреслює, що нові знахідки археологів суттєвіші, якщо їх повʼязати з більш ранніми відкриттями. Раніше подібні поховання жінок-войовниць, похованих із зброєю вже знаходили на території Росії, Вірменії та Казахстану.

Це свідчить про те, що за міфами та легендами стародавньої Греції є правда, — каже Беттані Гʼюз.

Дослідники зазначають, що деякі скелети з відкритого поховання свідчать про те, що жінки активно користувалися луком і стрілами. Зокрема їхні пальці викривлені, внаслідок того, що вони часто використовували стріли. Щоб такі помітні зміни з’явилися на суглобах пальців, треба постійно вправлятися з луком. І це є ще одним доказом, що ці жінки були справжніми воїтельницями.

Джерело: The Guardian