27.05.2024

У Івано-Франківську вшанували пам’ять відомої української актриси Наталії Наум

У Івано-Франківську вшанували пам’ять відомої української актриси Наталії Наум

У Івано-Франківську на фасаді місцевого кінотеатру “Люм‘єр” відкрили меморіальну дошку видатної української актриси Наталії Наум. Також під час проведення цього заходу  відбулась процедура погашення  іменної марки, присвяченої актрисі.

Майбутня зірка українського радянського кіно Наталя Наум народилася у 1930 році  у селі Старий Мізунь на Франківщині. Після закінчення інституту імені Карпенка-Карого працювала на кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. У мистецькому доробку Наталії Наум понад сімдесят кіно ролей, у тому числі у таких відомих фільмах як “Земля”, “За двома зайцями” та “Олекса Довбуш”, “Ати-бати, йшли солдати” які увійшли до скарбниці національного кінематографа.

У 1974-му році Наталя Наум отримала звання народної артистки Української РСР. А вже за часів незалежної України акторка була нагороджена Державною премією України імені Олександра Довженка та Орденом княгині Ольги III ступеня.

На відкритті пам’ятної дошки був присутній син Наталії Наум, відомий український літератор актор і режисер Олександр Денисенко, який зокрема зняв художній фільм “Тарас. Повернення”, про  останні три місяці заслання Тараса Шевченка у Новопетровському укріпленні на Мангистау.

Фото зі сторінки мера Івано-Франківська Руслан Марцінківа у соцмережах