26.05.2024

Українські автори наукової фантастики вперше номіновані на премію BSFA

Українські автори наукової фантастики вперше номіновані на премію BSFA

Британська асоціація наукової фантастики (BSFA) нещодавно оголосила шорт-лист номінантів на премію BSFA Awards, яка відзначає найкращі твори в галузі науковофантастичної літератури. Українські письменники Олег Ладиженський та Дмитро Громов, які пишуть під псевдонімом Генрі Лайон Олді, стали першими з України номінантами на цю престижну премію.

Вони були номіновані у категорії “Найкращий переклад фантастики короткої форми” за науково-фантастичне оповідання “Невідомий художник” про російське вторгнення в Україну, зародження технології штучного інтелекту та важливість мистецтва.

Оповідання було написане авторами для антології “The Digital Aesthete” / “Цифровий естет” і перекладене англійською мовою редактором антології Алексом Шварцманом. До “Цифрового естета” увійшли три оповідання українських авторів, а також фантастичні твори з усього світу.

Українською мовою оповідання доступне на авторському сайті “Світ Олді” / “OldieWorld”:

Для України / українських письменників це взагалі вперше: номінація і потрапляння до шорт-листа англомовної літературної премії з фантастики, до того ж такої престижної, як BSFA Awards. Ми це дуже цінуємо. Це значна подія як для нас, так і для української культури та літератури загалом. Особливо важливо це зараз, коли Україна дуже потребує, щоб її голос було чутно в усьому світі. Тут хтось завжди має бути першим. Пишаємося, що цього разу першими виявилися саме ми, —  коментують цю подію Дмитро Громов і Олег Ладиженський (Г. Л. Олді).

Переможці премії BSFA будуть оголошені на конференції EasterCon, яка відбудеться 31 березня 2024 року в Телфорді, Великобританія.