27.05.2024

Лист автора “Володаря перснів” Джона Толкіна до шанувальника виставляють на продаж

Лист автора “Володаря перснів” Джона Толкіна до шанувальника виставляють на продаж

На аукціон Hanson Ross виставлять лист, який автор культових романів “Володар перснів” та “Гобіт” Джон Толкін надіслав своєму 8-річному фанату Крістоферу Говарду

Як повідомляє BBC, торги пройдуть 12 квітня. Очікується, що лист може буде продано за 8 000–10 000 фунтів стерлінгів (396–495 тисяч гривень). Проте кінцева ціна може бути вищою. Так у 2023 році лист Толкіна з автографом, надісланий його видавцеві, на аукціоні купили за 25 671 фунт стерлінгів (1,2 млн гривень).

Крістофер Говард отримав зазначений лист від Толкіна на Різдво у 1961 році, коли йому було 8 років. Говард у дитинстві був великим шанувальником “Гобіта”, тому дуже хотів дізнатися, “чи написав автор ще якісь книжки, сповнені таких захопливих пригод”. Тому він написав листа Толкіну, який його матір надіслала видавцеві письменника.

У відповіді своєму юному шанувальнику Толкін розповів про “дуже страшні” пригоди, які ще чекають на нього у серії “Володар перснів”. Він також попередив, що книги можуть бути “дуже дорогими”, але їх завжди можна знайти в “дуже хорошій” бібліотеці.

Говард зберігав цей дорогоцінний лист у коробці для сувенірів протягом шести десятиліть, перш ніж вирішив продати його.

Представник аукціону Hanson Ross зазначив, що це “чудова знахідка”, бо Толкін був дуже зайнятою людиною, але “знайшов час на Різдво, щоб написати юному шанувальнику. Важко уявити, що сьогодні будь-яка знаменитість може написати щось таке особливе”.

Фото: Hanson Ross