29.05.2024

“20 днів у Маріуполі” отримав премію “Оскар” як найкращий повнометражний документальний фільм

“20 днів у Маріуполі” отримав премію “Оскар” як найкращий повнометражний документальний фільм

На 96-й церемонії вручення нагород Американської академії кіномистецтва фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова здобув премію «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. Ця стрічка стала третім українським фільмом, номінованим на премію Американської кіноакадемії за 96 років її існування, та першим – який отримав «Оскар»

Я хотів би ніколи не робити цей фільм, не виходити на цю сцену, і хотів би, щоб Росія не нападала на Україну. Якби я міг обміняти нагороду на те, щоб Росія не окупувала наші міста, не вбивала десятки тисяч моїх співвітчизників… Але разом ми можемо зробити так, щоб правда перемогла. Слава Україні! – зазначив під час своєї промови на церемонії Мстислав Чернов.

Фільм “20 днів у Маріуполі” створили режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Вони були останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і фіксували як окупантиви знищували це українське місто та вбивади його мешканців. Згодом за серію репортажів з Маріуполя вони отримали Пулітцерівську премію.

Нагадаємо, що раніше стрічка “20 днів у Маріуполі” отримала кінопремію BAFTA (британського аналога “Оскара”) і приз глядацьких симпатій фестивалю Санденс, а на початку 2024 року Мстислава Чернова відзначили премією Гільдії режисерів США за “видатні режисерські досягнення в документальному кіно”.