26.05.2024

Вийшла перша міжнародна марка, присвячена Тарасу Шевченку

Вийшла перша міжнародна марка, присвячена Тарасу Шевченку

До 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка Укрпошта за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Посольства Киргизької Республіки презентували марковий аркуш “Т. Шевченко єднає народи” за проєктом “Власна марка”  художників Сергія та Олександра Харуків.

Презентований аркуш містить шість марок із репродукціями відомих картин Шевченка.:”Киргизя”, “Киргизка” та “Днювання експедиційного транспорту в степу”, а також його автопортрет. Вартість аркуша становить 500 гривень, наразі він є у наявності у реєстрі Укрпошти.

Ініціював проєкт Надзвичайний та Повноважний посол Киргизької Республіки в Україні Ідріс Кадиркулов, який зазначив, що “його головна ідея – привернути увагу суспільства до того, що в кожній країні люди мають цікавитися літературою, мистецтвом”.

Виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зі свого боку оцінив цей проєкт як “надзвичайно цікавий, важливий та унікальний”.

Залучення такого інструменту як філателія додасть потужності мистецькій складовій. Зараз є різні прояви присутності України за кордоном — виставки, поїздки, інтерактивні форми. Водночас завдяки маркам ми в країні відмічали політичні події чи військові кампанії. У творчо-мистецькому форматі цей інструмент реалізований вперше.

 

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України