22.05.2024

Гурт МУР презентував аудіо-мюзикл про поетів Розстріляного відродження

Гурт МУР презентував аудіо-мюзикл про поетів Розстріляного відродження

Український гурт “МУР” 29 лютого презентував свій новий альбом-мюзикл “Ти [Романтика]”, який присвячено розповідям про поетів Розстріляного відродження та мешканців будинку “Слово”. До створення аудіо-мюзиклудолучилися відомий письменник Сергій Жадан, львівський гурт NAZVA, джазовий піаніст Сергій Дубовик та інші українські діячі культури.

Як зазначає онлайн-ресурс УП. Культура, новостворений альбом гурту “МУР” складається з 17 окремих композицій, але всі треки пов’язані однією сюжетною лінією. Тому його потрібно слухати послідовно, бо кожна композиція продовжується в іншій і слухач зможе «на власні вуха» стати свідком тих подій.

“Альбом починається треком “Ще до того як колись”. У ньому йде зачин – про зраду Павла Тичини. Далі в хронологічній послідовності – події від 1918 року до 1937-го. Усі треки пов’язані один з одним, їх не варто слухати окремо. Наприклад, ми проводимо слухача спочатку новиною, що в Харкові створили будинок “Слово”, потім – репресії, далі – історія про Тичину з його віршем”, – пояснює автор текстів та ідеї створення альбому Олександр Хоменко.

Тексти для альбому налічують 40 сторінок і на їх створення пішло понад пів року. Крім спогадів та творів письменників, музиканти самотужки шукали цікаві факти про той час, які невідомі широкій публіці. Також в альбомі можна почути окремі фрази із фільму “Будинок Слово. Нескінчений роман” режисера Тараса Томенка.

Нагадаємо, що “МУР” — це український гурт, який було створено після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Наразі до його складу входять: Олександр Хоменко (тексти та речитатив), Віктор Ткаченко (тексти, музика та саундпродакшн) і Микола Шмундир (речитатив та піар).