22.05.2024

В Києві відкрилась вулична виставка до другої річниці звільнення Київщини

В Києві відкрилась вулична виставка до другої річниці звільнення Київщини

Нещодавно у Києві на Контрактовій площі відкрилась банерна виставка “На захисті міста”, яка присвячена героїчним зусиллям Сил оборони України та мужності українських захисників і захисниць у битві за Київ. Саме героїзм простих українців та їх палке бажання захистити свої домівки і свою батьківщину перекреслили російські плани взяти столицю України “за три дні” та призвели до вигнання російських окупантів з Київщини наприкінці березня – на початку квітня 2022 року.

Виставковий проєкт “На захисті міста” демонструє п’ять основних збірних образів Захисників, які стали символами боротьби своєї епохи. Окремі стенди цієї виставки розповідають про оборону Києва у різних вікових проміжках: за часів Київської Русі, Великого князівства Литовського, Української козацької держави, Української Народної Республіки та під час повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році.

Виставка створена за ініціативи Центра досліджень воєнної історії Збройних Сил України у колаборації з Музеєм історії міста Києва, Національним університетом оборони України та Всеукраїнською громадською організацією “Молодий Народний Рух”.

 

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.