29.05.2024

Майже 800 тис. грн зібрали українці на демонтаж “церкви-мафу” УПЦ МП на території Національного музею історії України

Майже 800 тис. грн зібрали українці на демонтаж “церкви-мафу” УПЦ МП на території Національного музею історії України

“Храм-кіоск” на території Національного музею історії України було побудовано без жодних відповідних дозволів. Більш того він розташований в буферній зоні памʼяток ЮНЕСКО, де взагалі заборонене будь-яке нове будівництво. Крім того, будівля цієї «церкви-мафу» порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”.

Дозвіл на спорудження храму-МАФу надав громаді УПЦ МП у 2004 році очільник музею Сергій Чайковський. У 2012 році громада отримала право власності на будівлю, водночас земля залишилася у володінні музею. У 2021 році музей подав позов з вимогою знести храм на його території. Про це повідомляє ktoday.com.ua.

Північний апеляційний господарський суд Києва ще у вересні минулого року визнав будівлю незаконною і зобов’язав знести його. Однак бажання жителів міста і вимога суду не було виконано. Саме тому Національний музей історії оголосив власний збір на демонтаж незаконної будівлі.

Необхідну суму донатами зібрали менш ніж за добу, що, як кажуть у  музеї, свідчить про широку підтримку демонтажу.

Друзі, ви неймовірні, ви зібрали необхідну суму (а це 772 тисячі гривень) для демонтажу самочинного «церкви-МАФу» на території музею, менш як за добу! Швидкість, з якою вдалося зібрати необхідну суму, свідчить про те що українське суспільство підтримує знесення самочинного церковного МАФу в історичному серці Києва – Старокиївській горі,- йдеться у повідомленні на офіційній сторінці Національного музею історії України.