27.05.2024

П’ятеро фіналістів Пулітцерівської премії в галузі журналістики використовували ШІ

П’ятеро фіналістів Пулітцерівської премії в галузі журналістики використовували ШІ

П’ятеро із 45 фіналістів Пулітцерівської премії 2024 року в галузі журналістики використовували штучний інтелект під час роботи над матеріалами.

Вони вимушені були повідомили, що використовували технологію у процесі роботи над своїми матеріалами, оскільки Пулітцерівська рада цього річ додала до критеріїв оцінювання в номінації “Журналістика” вимогу зазначати, чи використовували номінанти ШІ під час своїх досліджень та підготовки публікацій.

Марджорі Міллер, яка входить до правління Пулітцера, повідомила, що рада премії почала обговорювати політику щодо ШІ на початку 2023 року через зростання популярності генеративного штучного інтелекту й машинного навчання. Міллер зазначила, що у ради премії не було наміру встановити обмеження через використання штучного інтелекту, оскільки б це перешкоджало редакціям працювати з інноваційними технологіями.

Список фіналістів та переможців Пулітцерівської премії  буде оприлюднений 8 травня 2024 року.

Нагадаємо що, у середу, 13 лютого, Європейський парламент ухвалив закон про штучний інтелект (Artificial Intelligence Act). Вимоги цього законодавчого акта забороняють використання найбільш ризикових програм і застосунків на основі ШІ, які можуть загрожувати правам людини, включаючи системи біометричної категоризації на основі конфіденційних характеристик і нецільового збирання зображень облич з інтернету або записів камер відеоспостереження для створення баз даних розпізнавання облич.

Джерело: Niemanlab.