26.05.2024

У Мадриді відбулася презентація фільму “Солдати танку 27” про українських танкістів

У Мадриді відбулася презентація фільму “Солдати танку 27” про українських танкістів

В основу документального фільму виробництва іспанського видання El País, покладені реальні фронтові історії воїнів танкового батальйону 1 окремої танкової Сіверської бригади.

Презентація фільму відбулася за участі представників іспанського уряду, високопосадовців ЄС та українських дипломатів. Також на показі був присутній один із головних героїв фільму – безстрашний український танкіст Володимир Оренчак разом із дружиною.

Стрічка розповідає про трьох українських танкістів: їх мотивацію, переживання перед першим бойовим виїздом, радість від звичайної телефонної розмови із рідними, їх теперішнє життя в умовах бойових дій.

Як зазначив на прем’єрі цієї стрічки Володимир Оренчак, знімальна група зафіксувала і правдиво показала їх життя без жодних постановок. Журналісти провели із танкістами певний час, тому змогли повною мірою відобразити обставини та деталі їх фронтового побуту.

Іспанський журналіст Крістіан Сегура, який є одним з авторів фільму каже, що багатьох глядачів шокував той факт, що звичайні цивільні громадяни, такі ж, як і багато іспанців, покинули своє звичайне життя і стали військовими.

Сила документального фільму в тому, що він показує нашим глядачам, як українці борються за свою країну. Здебільшого це цивільні особи, звичайні громадяни, які через росію були змушені стати солдатами, ризикуючи своїм життям. Олександр, Володимир і Тарас – надзвичайний тому приклад, і саме це намагався показати документальний фільм, – відзначив Крістіан Сегура.

Надалі фільм «Солдати танку 27» покажуть на низці міжнародних кінофестивалів та конкурсів.

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ