29.05.2024

“Обережно, незнайомець!” – захоплива лялькова вистава, яка вчить дітей бути обережними (фото)

“Обережно, незнайомець!” – захоплива лялькова вистава, яка вчить дітей бути обережними (фото)

Вже 19 травня Театр ляльок на Малій сцені запрошує маленьких і дорослих кам’янчан на прем’єру повчальної музичної казки “Обережно, незнайомець!” за п’єсою відомої української письменниці Лани Ра. А напередодні цієї події, 15 травня, відбулася офіційна здача вистави. Зазвичай актори нової вистави під час її здачі грають перед своїми колегами, та цього разу в залі були присутні і справжні глядачі, які досить професійно змогли дати оцінку тому, що вони побачили на сцені.

Разом з працівниками театру виставу подивилися заступники директорів шкіл міста з виховної роботи та начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти Рита Миколаївна Бабенко. Бо команді нової вистави та  адміністрації театру було надзвичайно важливо було отримати зворотний зв’язок, почути фахову думку педагогів щодо їх нової роботи.

“Обережно, незнайомець!” – це лялькова вистава у якій у веселій ігровій формі дітям доводиться важлива інформація про те, що треба бути дуже обережними у спілкуванні з незнайомими людьми. Адже незнайомець не завжди може бути з добрими намірами.

Дітей чекає зустріч з легковажним та неслухняним кабанчиком Борчиком, мишеням-музикантом  Горохом і веселою та обережною конячкою Камелією. Деякі довірливі герої цієї вистави потрапляють до рук підступного Незнайомця, який має намір завезти їх до Болота Безвісті. Але на щастя пригода завершується щасливо, а для неслухняних героїв стає гарним уроком про те, що не варто довіряти незнайомцям.

Як зазначає режисер постановник вистави Марія Власова, для театру ляльок ще з 80-х років минулого століття було характерно робити подібні вистави-уроки. І ця практика збереглась і до наших днів. Але зараз зазвичай роблять вистави здебільшлго на тему пожежної безпеки. І саме таких вистав, які б вчили дітей обережному поводженню з незнайомими людьми, щоб не стати жертвами злочину майже немає. А вирішила вона поставити виставу “Обережно, незнайомець!” завдяки випадку.

Я веду ляльковий гурток для діточок і одного разу мені мої вихованці розповіли, що у них є предмет “Я досліджую світ” на якому вони вивчають правила спілкування зі сторонніми людьми. Тоді я згадала, що є така п’єса, яку навіть використовують у початковій школі на ігрових уроках, щоб наочно показати дітям загрози, які можуть виходити від незнайомих людей. І саме тоді у мене з’явилася ідея створити таку виставу. Але я одразу поставила собі завдання – не зробити нудний наратив, бо діти цього не люблять і не приймають. А ще я вважаю, що ось так історія з викраденням, якнайкраще зможе реалізуватися саме у театрі ляльок. Бо якщо ми будемо умовно викрадати живу людину на сцені, то це може травмувати дітей психологічно. А у цій виставі діти бачать і живого актора, і ляльку одночасно. І це може додати певного нового сенсу всій історії, – розказує Марія Власова.

Під час обговореня вистави, художник-постановник  Христина Повшик наголосила, що “Обережно, незнайомець!”  – це перша вистава, яка була повністю від початку до кінця створена на базі театру і зусиллями різних його підрозділів. Зокрема всі ляльки були виготовлені безпосередньо у бутафорському цеху театру ім. Лесі Українки. А музику для вистави на замовлення написав одеський композитор Андрій Бесіда.

Дуже приємно було працювати саме у цьому театрі  і саме з такою тематикою, тому що для дітей з садочків і для учнів молодших класів вона є дуже актуальною. У виставі ми використовували яскраві кольори, щоб не перевантажувати тему та не втратити увагу глядачів, – гоаорить Христина Повшик.

Вистава вийшла яскравою, динамічною, з великою кількістю танців і, головне, дійсно повчальною, що відмітили всі присутні. Під час обговорення промовці підкреслювали, що хоча вистава і розрахована на дітей, їм також було цікаво спостерігати за перебігом подій на сцені. А головне, всі були згодні, що ця історія у легкій ігровій формі зможе привернути увагу дітей до тих загроз з якими вони можуть стикнутися у сучасному світі.