29.05.2024

Бейонсе виступила проти використання ШІ у своєму новому альбомі «Cowboy Carter».

Бейонсе виступила проти використання ШІ у своєму новому альбомі «Cowboy Carter».

Бейонсе, одна з найбільш впливових артисток нашого часу, виступила проти використання штучного інтелекту (ШІ) в музичній індустрії. У своєму новому альбомі “Cowboy Carter” вона не лише встановлює нові стандарти для музичної індустрії, але й висловлює глибоке невдоволення тим, як ШІ впливає на поділку та культурну цінність мистецтва.

Головне обурення стосовно мистецтва, створеного штучним інтелектом, пов’язане з тим, як працює ця технологія. Генератори музики на основі ШІ можуть створювати нові треки за кілька хвилин і надзвичайно переконливо імітувати вокал виконавців. Однак деякі з найвідоміших компаній ШІ, такі як Open AI і Stability AI, використовують набори даних, що містять захищені авторські права творів мистецтва, без згоди їхніх творців.

Не дивно, що такі професіонали, як Бейонсе, глибоко занепокоєні цими технологіями – занадто багато моделей штучного інтелекту. Для початківців-музикантів, які не мають достатнього досвіду, буде ще важче пробитися в цю вже безжальну галузь.

Позиція Бейонсе має ще більший зміст у контексті самого “Cowboy Carter”. Хоча в альбомі прямо не згадується ШІ, але в “Cowboy Carter” розповідається про крадіжку та присвоєння творів мистецтва без згоди авторів. У самому альбомі Бейонсе розповідає слухачам про те, як афроамериканські музиканти сформували основу кантрі-музики, яка занадто часто вважається символом південної білої культури.