26.05.2024

Художник творив “квартиру фантазій” протягом 33 років, вона отримала статус об’єкта культурної спадщини

Художник творив “квартиру фантазій” протягом 33 років, вона отримала статус об’єкта культурної спадщини

Квартира, яку протягом 33 років трансформував у витвір мистецтва художник Рон Гіттінс, отримала в Британії статус об’єкта культурної спадщини.

Цей шедевр був виявлен у містечку Біркенгед в Англії після смерті  власника квартири у 2019 році. Це перший приклад ар брют – мистецтва, створеного людьми без спеціальної підготовки, який увійшов до національного охоронного списку Британії.

Родичі художника розкрили дивовижний світ, який він створив лише після його смерті у віці 79 років. Серед його робіт, інспірованих стародавньою Грецією та Єгиптом, – каміни у формі лева та мінотавра, єгипетські та грецькі фрески, розписані від підлоги до стелі, та римський вівтар на кухні.

Квартиру виставили на аукціоні у 2022 році, після чого почалася кампанія за її збереження. Цю ініціативу очолила група “Saving Ron’s Place”, до якої входив фронтмен британського рок-гурту Pulp Джарвіс Кокер.

Початково учасники кампанії подали заявку на включення до списку, щоб відвернути увагу девелоперів. Проте у 2023 році анонімний благодійник надав необхідну суму в 335 000 фунтів стерлінгів (приблизно 423 тис. доларів), щоб викупити нерухомість.

                              Художник Рон Гіттінс

Тепер її планують використовувати для проведення творчих програм, спрямованих на популяризацію мистецтва та психічного здоров’я в регіоні.

Джерело: BBC News Україна