27.05.2024

У Варшаві відбулося відкриття виставки творчості Марії Примаченко

У Варшаві відбулося відкриття виставки творчості Марії Примаченко

У столиці Польщі, у Варшаві, відкрилася надзвичайно цікава виставка «Тигр у саду. Мистецтво Марії Примаченко», яка вразила своїми експонатами та глибоким сенсом.

Однією з головних постатей на відкритті виставки був радник посольства Віталій Білий, який відзначив важливість творчості Марії Примаченко для української культури та висловив обурення щодо спроб росіян завдати шкоди українській культурі. Про це повідомляє ktoday.com.ua з посиланням на Посольство України у Польщі.

Виставка, що створена на основі колекції Едуарда Димшицa, є продовженням проєкту, який вже представляли у Львівському Національному музеї імені Андрея Шептицького минулого року. Експозиція цих робіт у Польщі стала можливою завдяки співпраці з Фондом родини Примаченко. Також на відкритті був представлений проєкт «Викрадене мистецтво» («Stolen Art»), ініціаторами якого виступили офіційна фандрейзингова платформа United24 та компанія OLIZ.

Ця подія стала важливим культурним подією, яка не лише розкрила творчість Марії Примаченко перед світом, але й підтримала українську культуру в часи випробувань. Виставка буде тривати з .6 квітня по 30 червня 2024.