29.05.2024

Вже 200 музикантів висловили заклик припинити використання штучного інтелекту

Вже 200 музикантів висловили заклик припинити використання штучного інтелекту

Альянс за права митців оприлюднив відкритий лист, підписаний 200 музикантами, в якому вони висловлюють занепокоєння щодо використання штучного інтелекту (ШІ), яке, на їхню думку, порушує та знецінює права артистів.

У листі зазначається, що технологічні гіганти, такі як YouTube, вже використовують інструменти ШІ для створення музики, що може призвести до “перегонів до кінця” і порушення прав творців. Про це повідомляє  ktoday.com.ua з посиланням на BBC.

Біллі Айліш, Нікі Мінаж та інші артисти закликали технологічні фірми взяти на себе зобов’язання не розробляти інструменти ШІ, які замінюють або підривають людську майстерність та справедливе винагородження музикантів за їхню роботу.

Вони також підкреслили, що використання творчості артистів для навчання систем ШІ є “нападом на людську творчість” і може призвести до порушення прав творців та руйнування музичної екосистеми. Том Кіл, виконувач обов’язків керівника галузевої асоціації UK Music, також підтримав занепокоєння артистів та закликав до більш відповідального підходу до використання творчості музикантів у системах штучного інтелекту.