22.05.2024

Українського скульптора прийняли до Королівського товариства художників Великобританії

Українського скульптора прийняли до Королівського товариства художників Великобританії

Український скульптор Олексій Лідаговський, що тепер проживає у Великій Британії, став почесним членом Королівського товариства британських художників. Про це розповіли в сьогоднішньому випуску 🇬🇧британської газети Yorkshire Post.

Після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року він з родиною переїхав з Києва до Великої Британії. Про це повідомляє ktoday.com.ua з посиланням на телеграм-канал НСЖУ.

«Починаючи з нуля тут, у Великобританії, зі статусом біженця, для мене було дуже важливо залишитися в професії, тому що я відчував, що втратив свій голос і мову, тому для мене було важливо не втратити свою професійну ідентичність», – розповів Олексій Лідаговський.

Робота Олексія Лідаговського

Отримання почесного членства в Королівському товаристві британських художників стало несподіваним сюрпризом для скульптора. Він каже, що дізнався про це в день свого народження, і це було для нього як подарунок.

Олександр Лідаговський (Фото:@alexlidagovsky/Instagram)

Останнім часом Лідаговський представив свої роботи на виставці Winter Sculpture Park у Бекслі на південному сході Лондона. Також він отримав нагороду однієї з п’яти скульптурних премій на Lucca Biennale Cartasia – одному з найбільших мистецьких заходів у світі.