27.05.2024

У Римі представлена виставка одеського відеоарту “Наш корабель — корсарська шхуна”

У Римі представлена виставка одеського відеоарту “Наш корабель — корсарська шхуна”

З 26 березня по 21 квітня у римському Національному музеї мистецтв 21 століття MAXXI проходить виставка під назвою “Наш корабель — корсарська шхуна: Одеський відеоарт від 90-х до сьогодення”.

Цей захід, організований кураторами Музею сучасного мистецтва Одеси, Андрієм Сігунцовим та Анною Мороховською, презентує широкий огляд розвитку одеського відеоарту протягом останніх десятиліть. Про це повідомляє ktoday.com.ua. Експозиція  розташована у великій відео галереї музею, спроєктованій відомою архітекторкою Захою Хадід, що знаходиться в римському кварталі Фламініо.

Куратори намагалися відобразити всю красу та різноманіття одеського відеоарту, починаючи з його перших кроків у 90-х роках минулого століття і закінчуючи останніми важливими роботами сучасних митців.

Проект охоплює широкий спектр творчості від перших піратських відео та телевізійних передач до сучасних експериментів та музичних кліпів. Куратор виставки, Андрій Сігунцов, який з 2010 року активно займається архівуванням та музеєфікацією одеського відеоарту, висловив сподівання, що цей захід приверне увагу також і міжнародної аудиторії.

Участь у виставці візьмуть такі визначні митці, як Лейдерман Юрій, Георгій Делієв, Мирослав Кульчицький, Вадим Чекорський, Надія Шошина, Олександр Ройтбурд, Олександр Шевчук, Олексій Шмурак, Уте Кілтер, Микола Карабінович, Віктор Маляренко, та Анті Гонна.

Варто зазначити, що цей проєкт став частиною Laboratorio sulla Ricostruzione dell’Ucraina (Лабораторія відбудови України), що проводиться MAXXI та Triennale Milano у співпраці з канцелярією Прем’єр-Міністра Італії, Міністерством закордонних справ Італії, Міністерством культури Італії та за активного посередництва ЮНЕСКО.