22.05.2024

На Аскольдовій могилі в Києві відкрили мініатюрну скульптуру, присвячену захисникам України

На Аскольдовій могилі в Києві відкрили мініатюрну скульптуру, присвячену захисникам України

У серці Києва, на древній Аскольдовій могилі, яка зберігає  духовність і велич минулих століть, тепер знаходиться нова скульптурна композиція, що стала частиною проєкту “Шукай”. Засновниця проєкту, Юлія Бевзенко, зазначає, що це вже 42-а творча робота цього проєкту, яка прикрашає столицю.

Ця мініатюрна скульптура, присвячена захисникам України, знаходиться на дзвіниці церкви Святого Миколая Чудотворця. Її унікальність полягає в тому, що вперше в історії проєкту вона має яскраві кольори – синьо-жовтий, що символізує національний прапор України. Скульптура зобразжує воїна, який віддавши шану перед українським прапором, поклав своє життя за свободу і незалежність країни. Про це повідомляє ktoday.com.ua з посиланням на пост у Фейсбук Юлії Бевзенко.

Творці скульптури консультувалися з бійцями батальйону “Вовки Да Вінчі” для відтворення вірного зображення воїна. Меценати проєкту пожертвували кошти на підтримку гуманітарного проєкту “На щиті”, який займається пошуком та ідентифікацією загиблих воїнів.

Ця скульптура стала по-справжньому народною творчістю, оскільки до створення неї залучилися сотні людей. Виконавцем цієї роботи став відомий скульптор Юрій Белявський.

Скульптура знаходиться у місцевості, яка має багату історію. У кінці XVIII – на початку XX століття на Аскольдовій могилі існував некрополь. У 1918 році на цьому місці було поховано молодих бійців, які загинули під Крутами. Тут також покояться командири ботальонів”Вовки Да Вінчі” і  “Да Вінчі”.