26.05.2024

В Мілані з’явилася читальна зала імені Вікторії Амеліної

В Мілані з’явилася читальна зала імені Вікторії Амеліної

У Мілані відкрилася читальна зала імені Вікторії Амеліної, української письменниці та громадської діячки. Ініціатива належить головному редактору видання Linkiesta Крістіану Рокка.

Бібліотека Gallaratese, названа на честь Амеліної, стала місцем для всіх, хто прагне знань, зберігаючи якісну підбірку українських та проукраїнських текстів. Про це повідомляє ktoday.com.ua, з  посиланням  на “Український PEN”.

Урочистості відвідали високопоставлені гості, серед яких заступник мера Мілана з культури Томмазо Саккі та представниця генерального консульства України в Італії Вікторія Фуфалько.

Це важлива подія, яка відзначає не лише літературне доробок Вікторії Амеліної, але й її боротьбу за свободу слова та права людини.

Нагадаємо, Вікторія Амеліна отримала серйозне поранення під час атаки ракетами на кафе у місті Краматорськ, що сталося 27 червня 2023 року. У той час вона супроводжувала групу колумбійських журналістів, які залишилися неушкодженими. Внаслідок тяжких поранень Вікторія померла 1 липня.