22.05.2024

Російські військові викрали з Херсонського художнього музею 100 картин

Російські військові викрали з Херсонського художнього музею 100 картин

Херсонський художній музей оголосив про ідентифікацію 100 робіт митців, які були викрадені під час втечі з міста російськими військовими. Кожна з цих картин не лише має велике історичне та художнє значення, але й є частиною культурного доробку, що збагачує наше спільне національне джерело.

За повідомленням,  ці картини були виявлені на відео у пропагандистських ЗМІ. Про це повідомляє  ktoday.com.ua з посиланням на сторінку закладу у Facebook.

Серед ідентифікованих робіт виявлені твори митців, таких як “Рибалки на березі моря” Івана Шульги, “Похмурий день” Єфрема Зверькова та “Дочка Гюзель” Венери Такаєвої.

Художники Іван Шульга та Венера Такаєва мають глибокі коріння на Херсонщині. Іван Шульга народився тут, а Венера Такаєва проживає та працює у Херсоні з середини 1950-х років. Щодо Єфрема Зверькова, він є представником “суворого стилю” та входить до числа найвідоміших живописців-пейзажистів ХХ століття.

За даними музею, 99 з ідентифікованих робіт знаходяться в окупованому Криму, у Центральному музеї Тавриди. Місцезнаходження однієї роботи, яка була помічена на відео в Генічеську, залишається невідомим.