26.05.2024

ЮНЕСКО збирається посилити допомогу Україні

ЮНЕСКО збирається посилити допомогу Україні

На засіданні 219-ї сесії ЮНЕСКО в Парижі прийнято важливе рішення щодо надання надзвичайної допомоги Україні. Генеральний директор організації буде активно відслідковувати ситуацію в Україні, зокрема таке рішення прийняте після підриву дамби Каховської ГЕС.

Це дозволить підготувати план дій для ліквідації наслідків екоциду. Про це повідомляє  ktoday.com.ua, з посиланням на Мінкультури. 

Доповідь Генеральної директорки ЮНЕСКО про виконані заходи з програми надзвичайної допомоги Україні  «Програми дій та надзвичайної допомоги ЮНЕСКО Україні» охоплює період з вересня 2023 року до січня 2024 року. Організація змогла залучити понад 66 мільйонів доларів США для допомоги Україні.

Делегації з числа провідних держав світу висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України та засудили російську агресію. Вони підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України та закликали організацію активно мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандату Організації в Україні.

Українська делегація також зазначила важливість надзвичайної допомоги для відновлення сфер, що постраждали від військової агресії. Зокрема, вони висловили занепокоєння через націленість російських ракетних атак на цивільну інфраструктуру.