26.05.2024

Унікальну плиту Святого Воїна часів Русі, яку збиралися продати на інтернет-аукціоні, передано в історичний музей

Унікальну плиту Святого Воїна часів Русі, яку збиралися продати на інтернет-аукціоні, передано в історичний музей

Унікальна плита із зображенням Святого Воїна, що належить до часів Київської Русі, тепер перебуває в Національному історичному музеї в Києві.

Ця археологічна знахідка, виявлена на онлайн-аукціоні, мала бути нелегально продана, але завдяки оперативним діям прокурорів та слідчих, вона була врятована й передана державі. Про це повідомляє  ktoday.com.ua з посиланням на Мінкультури.

“Артефакт, який є безцінним елементом нашої історичної спадщини, намагалися продати за 210 тисяч гривень”, – підкреслив генеральний прокурор Андрій Костін.

Під час передання пам’ятки Національному музею історії в Києві, він наголосив на важливості збереження культурної спадщини, особливо в умовах війни, коли ворог намагається знищити історію та ідентичність нації.

За словами Костіна, на сьогодні ворог знищив чи пошкодив понад 900 культурних об’єктів, що підкреслює необхідність активного захисту спадщини. Заклик до українців повідомляти про факти злочинів проти культурних об’єктів став одним із головних моментів виступу генерального прокурора.

На церемонії передачі пам’ятки був присутній також в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, який підкреслив важливість спільної роботи правоохоронних органів та музейників у збереженні історичної спадщини.

Він сказав, що успішне повернення плити Святого Воїна країні стало можливим завдяки спільним зусиллям, починаючи від генпрокурора і закінчуючи людиною, яка виявила інформацію про артефакт на аукціоні. А така плідна співпраця між правоохоронними органами та громадянами може допомогти зберегти цінну культурну спадщину для майбутніх поколінь.