26.05.2024

Музей історії Дніпра зберігає унікальне друковане видання

Музей історії Дніпра зберігає унікальне друковане видання

Музей історії Дніпра розкриває перед відвідувачами непересічні сторінки минулого рідного міста через унікальне друковане видання – україномовний часопис “Дніпрові хвилі”, що у свій час відігравав надзвичайно важливу роль у формуванні культурної ідентичності колишнього Катеринослава.

Про це розповідає ktoday.com.ua, ссилаючись на ФБ-сторінку Музею історії Дніпра.

Створення цього періодичного видання було ініціативою видатного громадського діяча того часу – Миколи Богуславського. Він не лише був членом першої ради Катеринославської “Просвіти”, але й активно працював над поширенням української культури серед місцевого населення.

Видання розкривало найактуальніші питання соціокультурного життя української громади, а також збагачувало читачів розлогими розвідками з історії краю та літературними творами. “Дніпрові хвилі” стали важливим джерелом інформації для мешканців міста, а також відобразили турботу Миколи Богуславського про розвиток української мови та культури в регіоні.

Хоча через фінансові труднощі видання припинило своє існування, його значення залишається надзвичайно вагомим у контексті розвитку української преси та культурної ідентичності міста.