29.05.2024

Україна брала участь на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Україна брала участь на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Лейпцизький книжковий ярмарок, який відбувся з 21 по 24 березня, став важливою подією для української літературної спільноти. У рамках заходу діяла спеціальна літературна програма під назвою «Українські історії опору та ідентичності», що відзначалася багатством подій та учасників.

Ярмарок був представлений Goethe-Institut в Україні, спільно з Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом «Мистецький арсенал» у партнерстві з Українським інститутом книги та Українським інститутом. Про це повідомляє ktoday.com.ua з посиланням на Мінкультури.

Гасло участі України – «Крихкість існування» – підкреслювало важливість теми опору та ідентичності в сучасному світі. Програма складалася з 28 подій, на яких виступали відомі вітчизняні та закордонні письменники, літературознавці, журналісти та лідери думок.

Національний стенд, організований Українським інститутом книги, представив 11 видавництв, які презентували свої видання. Відвідувачами стенду стали також Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та Міністерка культури Німеччини Клаудія Рот.

Окремою подією на ярмарку було вшановування пам’яті воїна та поета Максима Кривцова, який загинув на фронті в січні 2024 року. Про його творчість та спадок розмовляли видатні літературні діячі.

Лейпцизький книжковий ярмарок виявився не лише місцем зустрічі літераторів та видавців, а й важливою платформою для презентації української культури та літературної спадщини перед міжнародною аудиторією.