29.05.2024

Вчений з Дніпра долучається до Української антарктичної експедиції

Вчений з Дніпра долучається до Української антарктичної експедиції

Вчений з Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Сергій Єрмоленко, приєднався до складу Української антарктичної експедиції, яка відправиться на дослідження в Антарктиду. Це вже 29-та місія України в цей унікальний регіон.

Про це було повідомлено на Facebook-сторінці ДНУ.

Сергій Єрмоленко, який є старшим науковим співробітником НДІ біології та кандидатом біологічних наук, стане одним з 14 учасників експедиції.

Склад експедиції включає 9 вчених, зокрема 3 біологів, метеорологів та геофізиків, а також 5 спеціалістів з команди життєзабезпечення, таких як лікар, кухар, сисадмін, системний механік та дизеліст-електрик. Відзначається також  рекордна кількість жінок в складі експедиції за останні 27 років.

Лідером експедиції є досвідчений полярник України, геофізик Юрій Отруба, який вже восьмий раз зимує в Антарктиці. Протягом року учасники експедиції будуть проводити дослідження у трьох основних напрямках: біологія, геофізика та метеорологія. Крім того, вони будуть забезпечувати роботу наукової станції “Академік Вернадський”.

Учасники нової експедиції готуються до тривалого подорожування. Спочатку вони вирушать автобусом до Польщі, потім літаками до Чилі, а з порту Пунта-Аренас пересядуть на вітчизняний криголам “Ноосфера”, щоб дістатися до Антарктики.

Команда замінить тих, хто працював на станції “Академік Вернадський” протягом майже року в рамках 28-ї Української антарктичної експедиції. Участь у цій експедиції є важливим кроком для розвитку наукових досліджень України та сприяє поглибленню розуміння природних процесів у цьому унікальному екосистемі.