29.05.2024

Україні бракує спеціалістів з реставрації для збереження культурної спадщини

Україні бракує спеціалістів з реставрації для збереження культурної спадщини

У сучасному світі збереження культурної спадщини в Україні стає надзвичайно важливою проблемою. На Міжнародному форумі «Креативна Україна» 2024 року тимчасово виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики, Ростислав Карандаєв, підкреслив нестачу фахівців у галузі реставрації, що ускладнює процес відновлення та збереження культурних об’єктів.

Проблема полягає в тому, що злочинні дії ворогів української культури спричинили серйозні пошкодження та руйнування значної частини культурної спадщини країни. Відтак, виникла необхідність у підготовці проектів для реставрації та проведення консерваційних та аварійних робіт. Однак, відсутність кваліфікованих фахівців у цій сфері створює проблеми щодо ефективного вирішення цих завдань.

Міністерство культури та інформаційної політики вживає заходів для впровадження нових навчальних програм у різноманітних навчальних закладах. Освітні програми спрямовані на підготовку спеціалістів у галузі реставрації, які відповідатимуть сучасним вимогам та потребам суспільства.

Отже, професійна та сучасна освіта стає ключовим чинником у вирішенні актуальних викликів, пов’язаних із збереженням культурної спадщини. Розробка компетентних фахівців у галузі реставрації є важливою складовою стратегії захисту культурних цінностей України.