29.05.2024

Нідерланди передали Україні 8 археологічних цінностей

Нідерланди передали Україні 8 археологічних цінностей

Сьогодні, 20 березня, сталася важлива подія для культурної спадщини України. Директор Інспекції інформації та спадщини Міністерства освіти, культури і науки Нідерландів, Альфред Рус, передав до Посольства України в Нідерландах 8 цінних предметів археології, які раніше незаконно вивезли з території нашої країни.

Ці предмети – наконечники списів та стріл з різних археологічних культур і регіонів України, що датуються періодами від римських часів до Середньовіччя, були перехоплені нідерландськими митницями у березні 2023 року. Після ретельного дослідження експертами Національного музею старожитностей у Лейдені виявилося, що ці артефакти ймовірно були незаконно вивезені з України.

Приємно відзначити, що власник предметів, якому вони адресувались, відмовився від них, оскільки це культурна спадщина України, яка охороняється законом, а також вони виявилися незаконно вивезеними.

Тривалість конфлікту на сході України та повномасштабне вторгнення Росії погіршили ситуацію збереження нашої культурної спадщини, зробивши її більш вразливою до руйнування та пограбування. Спільні зусилля з міжнародними партнерами, такими як ЄС та ЮНЕСКО, є важливими для захисту нашої культурної спадщини в ці важкі часи.

Повернення цих археологічних об’єктів є важливим кроком в напрямку збереження історії та культури для майбутніх поколінь. Вивіз культурних цінностей без дозволу національних органів влади заборонений українським законодавством.

Джерело: Мінкультури