26.05.2024

Український футуризм вражає світ на виставці “Футуромарення: Україна і авангард”

Український футуризм вражає світ на виставці “Футуромарення: Україна і авангард”

У неділю, 17 березня, в Дрогенбосі відкрилася виставка українського футуризму “Футуромарення: Україна і авангард”.

Представлені зібрання включають твори відомих митців, таких як Давид Бурлюк, Олександра Екстера, Вадим Меллер, Віктор Пальмов та Василь Єрмилов. Експозиція в музеї сучасного мистецтва FeliX Art & Eco Museum включає близько 100 творів різних жанрів, а також документальні матеріали та відеоінсталяції “Поезомалярство” і “Наші 1920-і розстріляні у 2020-ті”.

“Футуромарення” перетворилося на серію проєктів: Мистецький арсенал у Києві – KUMU в Естонії, а тепер – FeliX Art & Eco Museum у Бельгії. Масштабуючись, “Футуромарення” щоразу змінюється, проте залишається розповіддю про Україну”, – сказала співкураторка виставки Ольга Мельник.

У каталозі зібрані публікації українських та закордонних дослідників футуризму, а також матеріали, представлені на виставці у Мистецькому арсеналі в 2021-2022 роках. Видання дотримується теми типографіки, яка відображає стиль та пластику футуристичного живопису 1920-х років.

Каталог відзначається гнучкістю та динамічним дизайном, що натхненний типографічними прийомами та естетикою футуристичного руху.

Надруковано 400 примірників каталогу. У 2023 році була опублікована електронна версія каталогу, яку можна переглянути за посиланням.

Проєкт реалізували FeliX Art & Eco Museum та Мистецький арсенал, залучивши Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Національний художній музей України, Довженко-Центр, Львівський музей історії релігії та інших партнерів.